Zloděje chytili hned za rohem

Jablonec nad Nisou - Jablonečtí asistenti prevence kriminality (APK) dohlížejí na veřejný pořádek ve městě, a zvláště v jeho vybraných lokalitách. V těchto dnech asistenti chytili zloděje z drogerie.

Na podezřelého muže asistenty městské policie upozornila prodavačka z prodejny s drogistickým zbožím. Podle jejích slov muž kradl nejen v „její“ prodejně, ale také v nedalekém textilu. Asistenti ho během několika minut zadrželi ve vedlejší ulici u stánku s občerstvením, kde shodou okolností právě procházela hlídka okrskářů MP Jablonec nad Nisou. 

„Strážníci si zloděje okamžitě převzali a zjistili, že odcizené zboží má v batohu. Pod tíhou důkazů se dotyčný okamžitě přiznal,“ říká Miloslav Lejsek z MP Jablonec nad Nisou s tím, že v batohu našli strážníci voňavé flakonky v celkové hodnotě 1500 korun.  

Muž u sebe neměl žádné doklady, a tak jej městští strážníci předvedli na Policii ČR. A protože nešlo o první zlodějskou výpravu do jabloneckých obchodů, ocenili mužovu „práci“ strážníci vysokou pokutou.