Právě se nacházíte:

Zemřel Václav Vostřák

V pondělí 11. března zemřel dlouholetý jablonecký zastupitel a porevoluční místostarosta Václav Vostřák. Poslední rozloučení s ním se koná v pátek 15. března ve 14 hodin v kostele sv. Anny.

Narodil se 2. března 1943. O dva roky později se s rodiči přestěhoval do Mšena nad Nisou a za další tři do Jablonce nad Nisou. Vystřídal mnoho zaměstnání. Pracoval v LIAZ, n. p., u Československých cirkusů a varieté v Praze, v Uhelných skladech, v cirkusu PROBST, v okresním stavebním podniku, u komunálních služeb, v JAVOZU či v podniku PAN. V roce 1989 se aktivně zúčastnil jako člen Občanského fóra společenských a politických změn. 

V jabloneckém zastupitelstvu působil od roku 1990 nepřetržitě do podzimu roku 2018. Byl prvním držitelem Ceny města PRO MERITIS, kterou byl vyznamenaný 1. ledna 2012 za soustavnou a dlouhodobou činnost významně obohacující veřejný život města. „Velice si té ceny vážím, je to nesmírné ocenění mé 21 let trvající práce pro Jablonec,” řekl bezprostředně po převzetí ceny v jabloneckém divadle 1. ledna 2012 Václav Vostřák.

„Odešla jedna z jabloneckých legend, nestor městského zastupitelstva, neúplatný komunální politik, který vždy řekl, co si myslí. A to hodně nahlas. Osobně jsem se s ním už při práci na radnici nesetkal, přesto si toho, co pro Jablonec udělal, velmi vážím,“ řekl primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa.