Zbirožské setkání s hasičskou historií aneb doteky minulosti

V sobotu 5. května 2012 se otevírají pomyslné brány do historie hasičského řemesla, na které si s trochou nadsázky můžete sáhnout v prostorách Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu. Začátek již třetí sezóny bude ve velkém stylu. Můžete se stát mimo jiné svědky zásahu u požáru s historickou technikou s hasiči v dobových uniformách. 

Bohatý sobotní program nabízí pro malé i velké návštěvníky ukázky s historickou požární technikou, například ukázka automobilového žebříku Ford, parní stříkačky z Klatov, koněspřežky poháněné motorem z Třebonic a Těškova a těšit se můžete na mnoho dalších zajímavostí. Své umění předvede také nastupující generace hasičů, a sice Plamínci z Kralovic. O zpestření programu se postarají také zbirožské mažoretky. 

Součástí programu bude vyhlášení vítězů výtvarné soutěže HZS ČR pod názvem „Nový kabát pro 112“.
 
Na návštěvníky čeká více jak 130 exponátů techniky nacházející se na celkové ploše více jak čtyři tisíce m2. Návštěvníci si také mohou prohlédnout expozici ochrany obyvatelstva a expozici vyšetřovatelů příčin požárů. 
 
Po celý sobotní program, který odstartuje v 10 hodin a potrvá do 16. hodiny, se o slavnostní atmosféru postarají také dvě hudební kapely. V areálu je možnost zakoupení občerstvení. Vstup zdarma a možnost parkování v areálu. 
 
Akci připravilo Občanské sdružení „Naše hasičská minulost“ ve spolupráci generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR, Základnou logistiky Olomouc HZS ČR, Záchranným útvarem HZS ČR a městem Zbiroh.
 
Otvírací doba v sezoně 2012: 
 
od 1. května do 30. září denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00, poslední prohlídka začíná v 16.00. 
Průvodce s výkladem na požádání. 
 
Hromadné zájezdy je vhodné objednat předem na bizpe@seznam.cz.