Zapomětlivým čtenářům u vody pomůže knihobudka

Také Jablonec nad Nisou bude mít od letošní prázdninové sezony svou knihobudku. Ta první bude k dispozici u přehrady Mšeno a veřejnost ji bude moci využívat od 20. června.   

Pojem knihobudka už není úplně neznámý. Jen v Libereckém kraji jsou poměrně hojně zastoupené například na Českolipsku, v Harrachově, v Turnově nebo v Desné v Jizerských horách. „Poptávka po nich se objevila také u nás ve městě, proto jsme se rozhodli nechat letos před letní sezonou instalovat tu první právě u přehrady,“ říká náměstek pro rozvoj města Lukáš Pleticha.

První knihobudka z dílny modelářského kroužku DDM Vikýř nalezla své stanoviště na dětském hřišti v ulici Za Hrází, jehož renovaci a rozšíření o nové prvky město v těchto dnech dokončuje. O její náplň se bude starat městská knihovna a venkovní knihovna bude fungovat na obvyklém principu půjč-přečti-vrať nebo přines jinou. „Věřím, že právě na zvoleném hřišti bude velmi využívaná jak těmi, kdo sem doprovodí děti, tak těmi, kdo si přijdou zacvičit na posilovacích strojích nebo prostě odpočívat u přehrady,“ usmívá se Pleticha a dodává, že věří, že i Jablonečané se budou k venkovní knihovničce chovat hezky. Pokud se provoz osvědčí, nevylučuje, že v budoucnu by podobných knihobudek mohlo po městě vzniknout více. 

První jablonecká knihobudka bude slavnostně uvedená do provozu ve středu 20. června v 10 hodin dopoledne.