Velké rozloučení s předškoláky

Velkou rozlučku s dětmi z mateřské školy chystá mateřská škola Pohádka. "Zahradní slavnosti" se možná zúčastní i studentka z Pirny.

"Podobné rozlučkové akce s předškoláky se konají na téměř všech mateřských školách. Děti tak mají možnost předvést rodičům díky přehlídce plné písniček a básniček, co vše se ve školce naučily. Například včera se paní učitelky loučily s dětmi v MŠ Brná. Jsem ráda, že se tato tradice stala ve školkách oblíbenou", řekla náměstkyně primátora Helena Kubcová.

S dětmi se přijela rozloučit také starostka střekovského obvodu Miroslava Lazarová. "Dětem jsme přivezli drobné dárky a nezapomněli jsme ani na ty, co ve školce ještě rok zůstanou například kvůli odkladu školní docházky".

Irena Droppová, ředitelka mateřské školy Pohádka na poslední rozlučku pozvala studentku česko - německého gymnázia v Pirně Theresu, která se v květnu navštívila mateřskou školu v rámci multilinguistického a multikulturního projektu. "Chceme také navázat spolupráci s mateřskou školou v Pirně či Drážďanech. Na podzim také plánujeme konferenci zdravých škol a školek v ústeckém kraji".

www.usti-nad-labem.cz