Právě se nacházíte:

Vánoční trhy v muzeu

Letošní 28. vánoční trhy ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě byly zahájeny v pátek 1. 12. a potrvají do středy 6. 12. Opět návštěvníkům nabízíme mnoho řemeslných výrobků, bohaté občerstvení, dílničky pro děti, hudební i pohádková vystoupení.  

U prodejců si můžete zakoupit rukodělné výrobky z textilu, vlny a keramiky, také svíčky, mýdla, autorské obrazy, šperky, dřevěné hračky, knížky, a to i látkové didaktivní a mnoho dalšího. Celý ambit prování medové dobroty, čaje a koření. Nechybí ani produkty z levandule nebo vánoční ozdoby ze skla a korálků. Oblíbeným zbožím jsou opět domácí marmelády a nově i květinové aranže, zvané kokedamy. Letošní vánoční trhy obohatí i mnoho dílniček pro děti, ať už výroba magnetů nebo drobných dekorací.

Na Loretánském dvoře je jako obvykle připraveno občerstvení. Pochutnat si můžete na grilovaných klobáskách či hermelínu, poctivém guláši a haluškách, ale také na tradičních lokších a domácích kremrolích. Ke kávě chystáme už tradičně pravé moravské frgály nebo štramberské uši a od pondělí i pražené mandle. Budete-li se chtít zahřát, zastavte se u stánku s medovinou či svařeným vínem.

V úterý 5. prosince pro Vás muzeum uspořádá od 15.00 do 19.00 hodin Mikulášskou nadílku s čerty a andělem. Každé odpoledne je v Biberově hudební síni (v kapli) připraven kulturní program. Děti z místních škol a školek nebo Dětského domova zazpívají koledy a zahrají na rozličné hudební nástroje, některé si letos připravily i pohádku. Tradičně se představí také žáci Základní umělecké školy z České Lípy.

http://www.muzeumcl.cz