Vánoční trh i diamantová svatba v Kaufbeuren

O uplynulém víkendu navštívil primátor Petr Beitl a náměstek primátora Lukáš Pleticha partnerské město Kaufbeuren na pozvání tamního primátora Stefana Bosse. Po setkání na Jabloneckých podzimních slavnostech se jednalo další tradiční přátelskou návštěvu mezi představiteli obou měst.  

„Jednalo se v první řadě o společenské pozvání na Kaufbeurenský vánoční trh, ale při návštěvě oba představitelé města hovořili také o průběhu spolupráce v nadcházejícím roce. V květnu například zavítají do Jablonce na návštěvu zastupitelé Kaufbeuren, naplánované jsou i kulturní programy a výměny, například i vystoupení kapely Mauke, die Band v Jablonci krátce před letními prázdninami,“ přiblížila Kateřina Hujerová, která má na jabloneckém magistrátu na starosti vztahy s partnerskými městy. 

Program dvoudenní návštěvy byl bohatý. V doprovodu místostarosty Ernsta Holyho und László Kasztnera z tamní radnice si manželé Beitlovi, Lukáš Pleticha a Petr Louda s manželkou prohlédli adventní trh a dozvěděli se, že Kaufbeuren se na své kašně může pochlubit největším adventním věncem na světě. Jablonecká delegace navštívila i nové kaufbeurenské muzeum, které se díky 1. místu v celoněmecké soutěži pyšní titulem Německé muzeum. Primátor také poblahopřál k diamantové svatbě manželům Kettnerovým, krajanům z nedalekého Janova.