V nových volbách ve Slunečné budou lidé vybírat ze tří kandidátek

V nových volbách ve Slunečné na Českolipsku budou lidé vybírat ze tří kandidátek. Na Městském úřadu v Novém Boru, pod který obec spadá, podala dnes své kandidátky dvě sdružení nezávislých kandidátů a samostatně se o post v zastupitelstvu uchází jeden nezávislý kandidát. ČTK o tom dnes informovala mluvčí městského úřadu Jana Maněnová. 

Slunečná je malou obcí se 125 obyvateli. V řádných komunálních volbách v roce 2010 se tam o přízeň voličů ucházelo samostatně 11 nezávislých kandidátů, zastupitelstvo bylo zvoleno pětičlenné. 
    
Když zastupitel Zdeněk Burián v červnu na svůj post rezignoval, neměl ho kdo nahradit a zastupitelstvo zůstalo jen čtyřčlenné. Vede obec dál, ale s omezenými pravomocemi, protože počet jeho členů klesl pod pět, což je minimum vyžadované zákonem. Proto se v obci musí konat nové volby. 
    
Ve Slunečné půjdou lidé letos na podzim k volbám dvakrát. V říjnu se tam stejně jako v celé zemi uskuteční předčasné volby do Sněmovny a o měsíc později - 23. listopadu, budou nové obecní volby. Stejně jako oni budou volit i lidé ve Stošíkovicích na Louce na Znojemsku, Barchovicích na Kolínsku, Staňkovicích na Litoměřicku a v Okřínku na Nymbursku. 
 
zdroj: ČTK