V Libereckém kraji povede ČSSD do voleb znovu Pavel Ploc

V Libereckém kraji povede ČSSD do voleb do Poslanecké sněmovny opět poslanec Pavel Ploc, bývalý skokan na lyžích. Lídrem kandidátky byl už v roce 2010. Sedmnáctičlennou kandidátku dnes schválilo vedení krajské organizace v Liberci. ČTK o tom informoval její předseda, europoslanec Robert Dušek. ČSSD je po komunistech v Libereckém kraji druhou stranou, kde je o kandidátce pro předčasné volby do sněmovny rozhodnuto.

Kandidátku musí podle Duška schválit ještě vedení strany. "Respektovali jsme návrhy z okresů, dvojkou kandidátky je primátorka Liberce Martina Rosenbergová, trojkou Lukáš Pleticha z Jablonce," doplnil Dušek. Čtyřkou na kandidátce je Sylva Moravcová za Českolipsko, pětkou Renata Šímová ze semilské organizace. "Rádi bychom získali alespoň tři, ale nejlépe čtyři mandáty, volby v kraji chceme vyhrát," dodal Dušek.
 
V parlamentních volbách 2010 podpořilo ČSSD v Libereckém kraji 19,4 procenta voličů a díky tomu získala strana dva mandáty. Ve sněmovně zasedl Pavel Ploc a Cyril Zapletal. Vyhrála tehdy ODS, které dalo hlas 20,47 procenta voličů a druhá byla s 19,44 procenta TOP 09, obě strany získaly po dvou mandátech. Po jednom mandátu měly Věci veřejné a komunisté.
 
zdroj: ČTK