Ústecký kraj vítá senátorskou podporu žatecké nemocnici

Ústecký kraj vítá a oceňuje podporu, které se dostalo peticí za záchranu Nemocnice Žatec na půdě Senátu Parlamentu České republiky. Hejtmanka Jana Vaňhová a celé Zastupitelstvo Ústeckého kraje se již dříve zcela rozhodně vyjádřily pro zachování nejenom Žatecké nemocnice, ale také Podřipské nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem. 

Senát dne 14. června 2012 důrazně požádal Ministerstvo zdravotnictví ČR a Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, aby zachovaly Nemocnici Žatec včetně dětského a gynekologicko-porodnického oddělení. Petici za zachování této nemocnice podepsalo již 18 tisíc občanů Ústeckého kraje.

„Pro Ústecký kraj, ačkoli není vlastníkem nemocnice v Žatci, je evidentní snaha ministerstva zdravotnictví a VZP o likvidaci této nemocnice nepřijatelná. Vedení i zastupitelstvo Ústeckého kraje vyjádřily jednomyslnou podporu zachování nemocnice v Žatci se všemi odděleními. Pro občany našeho kraje, kteří žijí ve zhoršeném životním prostředí, musí být zachovaná dostupná a kvalitní zdravotní péče,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.