Ústecký kraj podporuje taneční mistry světa

Taneční skupina Beethoven DC z Chomutova si přivezla ze světového šampionátu v disko dance v Německu 4 zlaté medaile. Tanečníci porazili své soupeře v kategoriích dětí, juniorů i dospělých a velký úspěch slavila také 11letá Alexandra Štejnarová, která si vybojovala zlato v sólech v konkurenci 80 tanečníků! Ústecký kraj taneční klub podporuje v rámci Programu podpory regionální kulturní činnosti ÚK.

Mistrovství světa v disko dance se odehrálo v německém městě Bochum od 15. do 18. září. Sešlo se na něm zhruba 2300 tanečníků z 20 zemí světa, například ze Slovenska, Dánska, Itálie, Ruska, Norska či Jihoafrické republiky.

Jednotlivé taneční kategorie nejsou rozdělené jen podle věku, ale také podle počtu tanečníků na sóla, dua, malé formace (do 8 tanečníků) a formace ( do 24 tanečníků). „Naše skupina uspěla se svými formacemi ve všech věkových kategoriích a navíc ještě získala zlato v dětském sólu. Je to opravdu velký úspěch,“ netajila se nadšením šéftrenérka Beethoven DC Eva Vlková. Znamená to, že děti museli porazit 12 soupeřů, junioři 20 a dospělí dokonce 22.

„Podpora Ústeckého kraje je pro nás velmi důležitá a přínosná. Získané prostředky využíváme na zajištění dopravy na soutěže a další akce, servis dětí, taneční kulisy a rekvizity,“ chválila podporu kraje šéftrenérka. Českou republiku na světovém šampionátu reprezentovalo celkem 250 tanečníků z různých krajů.