Unikátní způsob hledání zaměstnání startuje v Ústeckém kraji

Lidé v Ústeckém kraji mají jedinečnou možnost najít zaměstnání pomocí videoprofilů. Uchazečům stačí přijít na pobočku společnosti Jobing ve Velké Hradební 484/2 v Ústí nad Labem, natočit 2 minutový medailonek a pak vybírat z nabídek zaměstnavatelů, které videoprofil na personálním serveru www.job-ing.cz zaujal.

„O personálních službách jsme uvažovali již při založení společnosti. I vznik názvu firmy tomu nasvědčuje, jde totiž o spojení dvou slov – Job a Ing, což má znamenat dobrá práce nejen pro inženýry,“ vysvětluje jednatel společnosti Jobing Václav Pokorný. Pro Ústecký kraj má aktuálně Jobing.cz přes 70 pracovních nabídek.
Trumfovým esem Jobingu je profesionálně natočený osobní videoprofil uchazeče. „Díky němu má zaměstnavatel možnost zjistit uchazečovy komunikační a vyjadřovací dovednosti i bez zdlouhavého vstupního pohovoru. Jestliže ho projev zaujme, pozve si ho hned do druhého kola, a tím šetří to nejcennější, co má – čas,“ vysvětluje Václav Pokorný. Videoprofily jsou k dispozici pouze zaměstnavatelům. Nikdo jiný k nim nemá přístup a není možné je zkopírovat či přenést na počítač či jiný server. „Uchazeči se nemusí bát, že se jejich videoprofil dostane na veřejnost,“ potvrzuje Václav Pokorný.
Natočení videoprofilu není jediná možnost, jak na www.job-ing.cz hledat práci. „Uchazeči mohou prostřednictvím videoprofilu odpovídat na volné pozice. Zaměstnavatel u nabídky uvede několik otázek pro potencionálního pracovníka a ten na ně odpoví pomocí videoprofilu. Odpovědi přitom zaberou kolem 3 minut a uchazeč se následně dozví, jestli je pro zaměstnavatele zajímavý či nikoliv,“ popisuje Václav Pokorný. Nejčastěji se personalisté ptají na informace o své firmě a zjišťují tak, jestli uchazeč myslí svůj zájem vážně a na pohovor se připravil. Také se ptají na popis pracovní činnosti, které vykonával a je spojena s volnou pozicí.
Důležité také je, že zaměstnavatelé při videoprofilech nepřicházejí o bezprostřední reakce uchazečů. Při natáčení videoprofilu uchazeč odpovídá okamžitě na otázky, které se mu zobrazují před sebou na monitoru. Nic není sestříhané. Zájemci také mají možnost natočit videoprofil i z domova, to však Václav Pokorný nedoporučuje. Profily vytvořené na pobočce totiž působí profesionálněji. „Natáčení videoprofilů z domova je umožněno uchazečům, aby měli další alternativu pro možnost registrace. Ze zkušenosti víme, že tyto amatérské videa nemají velkou úspěšnost, a proto radíme uchazečům přijít natočit profesionální videoprofil u nás na pobočce,“ doplňuje Václav Pokorný.
Jobing má pokrytí ve všech důležitých centrech České republiky. Lidé mohou využít pobočky v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci, Liberci, Ústí nad Labem a Pardubicích. „Uchazeči nás mohou kontaktovat osobně v uvedených pobočkách denně od 9 do 17 hodin, nebo v klidu z domova na www.job-ing.cz. V každé pobočce na ně čeká personální poradkyně, která jim bude vždy s úsměvem k dispozici.“ doplňuje Václav Pokorný.
Měsíc po spuštění nabízí personální server Job-ing.cz 2 800 pracovních pozic. „Tento start předčil naše očekávání, a proto jsme urychlili i aktivity našeho nového marketingového týmu zaměřeného na prodejní promo akce pro zaměstnavatele,“ dodává Václav Pokorný.

O nás
Jobing je česká reklamní a marketingová společnost s pobočkami v Praze, Brně a dalších 7 krajských městech České republiky. Tvoříme efektivní reklamní kampaně a investujeme do osobního rozvoje jednotlivců, kteří jsou prioritou společnosti, neboť Jobing tvoří hlavně lidé. Jejich pocity, kreativita, ambice, emoce, chuť podílet se na rozvoji společnosti a hlavně pocit sounáležitosti. Vedení regionálních poboček a divizí tvoří lidé, které si firma sama vychovala. Pro Jobing je důležité, když každý nový uchazeč projde všemi úrovněmi společnosti bez rozdílu věku, pohlaví ci dosavadních zkušeností. Reálně se tak ukáže kvalita a chuť jednotlivce.