Právě se nacházíte:

Trasy netušených krás

V informačním středisku města byl představen německé odborné veřejnosti česko-německý projekt Trasy netušených krás.

Projekt připravilo oddělení cestovního ruchu ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem. Zástupce novinářů a cestovních kanceláří ze sousedního Saska přivítala náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

V rámci projektu vznikly čtyři nové turistické trasy, z nichž tři byly zapracovány do audioprůvodců. Od 21. června máte šanci zapůjčit si audioprůvodce v informačním středisku oproti záloze 500 Kč. Jednotlivé trasy vám na zvukových nahrávkách představí v zajímavých souvislostech slavné osobnosti ústeckých dějin v podání herců z ústeckého Činoherního studia. Trasy netušených krás vás zavedou na nejpozoruhodnější místa v Ústí nad Labem. Filmová hvězda Marlene Dietrich, bájný kníže Přemysl Oráč a jiné slavné osobnosti spojené s metropolí na Labi se stanou vašimi zasvěcenými průvodci. Čekají vás památky středověku i průmyslového věku, stoleté luxusní paláce i nejmodernější architektura.

První trasa, Ústecká NEJ, vás provede po řadě záviděníhodných superlativů, kterými se město pyšní, další trasa Vilová architektura vás seznámí s honosnými paláci místních továrníků, ale i současnou moderní architekturou. Třetí, s názvem Zlatá čtyřka, vás provede okolo nejvýznamnějších dominant, které se staly výraznými symboly města. V letákové podobě vznikla ještě čtvrtá trasa, a to okolím města, které se stalo inspirací pro řadu umělců. Umělecká stezka srovnává současné pohledy s uměleckými malbami a fotografiemi umělců, kteří zaznamenávali krajinu v proměnách doby a stylů.

Pořízení audioguidů a vznik tematických tras bylo podpořeno v rámci česko-německého projektu Trasy netušených krás.

www.usti-nad-labem.cz