Právě se nacházíte:

Svařákem na pračku

Primátorský svařák je tradiční součástí Vánočních slavností v Jablonci na Nisou a vždy je spojený s veřejnou charitativní sbírkou. Letos proběhne 15. prosince a výtěžek sbírky je určený organizaci Naděje.

„Také při letošním 15. ročníku Primátorského svařáku budeme nalévat svařené víno nebo horký čaj do hrnečků opět s motivem jedné z dominant jabloneckých staveb. Minimální příspěvek do sbírky - cena hrnečku bude, stejně jako loni, 100 korun, maximální výše není omezená,“ připomíná jablonecký primátor Miloš Vele s tím, že výtěžek z letošní sbírky poputuje na konto organizace Naděje. „Organizace peníze použije na nákup pračky a sušičky pro praní prádla klientů v Domě Naděje Za Plynárnou 13,“ dodává primátor.

V azylovém domě je nyní několik praček, které slouží k praní prádla jak pro klienty nízkoprahového denního centra a klienty terénních programů, tak i v rámci azylového domu, kde si klienti perou své prádlo sami. Pračky jsou v podstatě „nonstop“ v provozu, a tudíž jsou velmi opotřebené a poruchové.