Střet auta a autobusu v Č. Lípě si vyžádal oběť a deset zraněných

Řidič osobního auta dnes zemřel na silnici 9 v České Lípě po střetu s autobusem MHD a dalším autem. V autobuse utrpělo zranění deset lidí. ČTK to řekla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Markovičová. Kvůli nehodě byla od 13:50 pro dopravu uzavřena Borská ulice a policie dopravu odkláněla a ve městě se tvořily dlouhé kolony. Krátce před 17:00 byl provoz obnoven. 

"S ohledem na počet zraněných už tuto událost klasifikujeme jako hromadné neštěstí," uvedla Markovičová. Podle ní na místo nehody vyslali vrtulník, tři sanity a jeden lékařský vůz. "Pět lidí bylo zraněno středně těžce, pět lehce," upřesnila Markovičová. Do Liberce přepravili záchranáři jednoho zraněného ve vážném stavu, dalších devět lidí bylo převezeno do nedaleké českolipské nemocnice. 
    
Nehoda se stala kolem 13:35 na průtahu městem nedaleko hřbitova. V autobuse cestovalo podle informací od hasičů 11 lidí, v protijedoucím Renaultu Laguna byl podle policie pouze řidič. "Zraněné z autobusu hasiči dostávali ven rozbitým oknem po žebřích na speciálních nosítkách, protože dveře autobusu nešly otevřít," řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová. Po došetření nehody hasiči otočili havarovaný renault zpět na kola a tělo zaklíněného řidiče vyprostili pomocí hydraulického nářadí. 
    
"Zatím z neznámých důvodů vyjel renault ze svého pruhu a střetl se s autobusem. Síla nárazu byla tak velká, že auto se vzneslo do vzduchu, přetočilo a střechou dopadlo na projíždějící Fiat Ulysse, který jel ve stejném pruhu jako předtím renault," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Řidič autobusu ve snaze vyhnout se srážce stočil volant doprava a narazil do parovodu. Posádka fiatu podle Balákové z nehody vyvázla bez zranění. Totožnost mrtvého řidiče policie zatím nezná. Podle svědků muž předjížděl velkou rychlostí v místě, kde je dvojitá plná čára. 
 
zdroj: ČTK