Štědrý den s osamělými je v Jablonci tradicí

Na jabloneckou tradici vánočního setkání s osamělými seniory na Štědrý den navázal i nový primátor Milan Kroupa. Spolu s kolegou náměstkem Davidem Mánkem zasedli ke slavnostně prostřenému stolu ve velkém sále Spolkového domu s 37 Jablonečany, kteří tráví Štědrý večer bez rodiny. 

Tradičně se podávalo klasické štědrovečerní menu, nechyběl ani štrůdl a cukroví. „Sváteční oběd s osamělými lidmi na Štědrý den je pěkná tradice, kterou jsem zdědil po svých předchůdcích. Jsem rád, že mě doprovodila moje žena i můj kolega David Mánek se svou manželkou,“ říká primátor Kroupa. „Mezi přítomnými jsme našli několik známých tváří, a dokonce jsem mohl po letech posedět se svou paní učitelkou, z toho jsem měl radost,“ přiznává primátor.

Kromě seznámení a povídání se zástupci nového vedení města na seniory i letos čekal hudební program. Koledy a vánoční i nevánoční písničky zazněly v podání Jaroslava Žanty a jeho kolegů. Manželé Kroupovi ze Spolkového domu ještě se salátem a řízky zamířili do  azylového domu Naděje, aby popřáli klidné svátky i  lidem bez domova.

Posezení s osamělými pořádá město už od dob starostování Jiřího Čeřovského. Míst, kde se představitelé města s osamělými scházeli, bylo několik, Hotel Petřín, Eurocentrum a nyní už šestým rokem Spolkový dům, kde výborné pohoštění chystá chráněná dílna FOKUS - Kavárna Floriánka.