Stavba nového pavilonu v nemocnici se blíží k závěru

Stavba pavilonu intenzívní medicíny v jablonecké nemocnice finišuje. Metrostav ji stihne předat k 13. listopadu. Provoz by se v novém pavilonu měl zahájit ve druhé polovině března. 

„Do konce ledna by se měl vybudovat, instalovat i prozkoušet nový záložní zdroj, který obslouží v případě výpadku elektrického proudu celou nemocnici. Ten vyjde zhruba na 10 milionů korun,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. 

Během února a března se do nového pavilonu bude stěhovat nábytek a další vybavení. Budova se tak bude připravovat ke spuštění do provozu ve druhé polovině března. „Nyní se dokončují venkovní práce, jako je oplocení, příjezdové cesty a chodníčky nebo vjezd z ulice Hřbitovní, který bude sloužit pro obsluhu, nikoli pro sanity či pacienty.  Sanity budou k pavilonu přijíždět vjezdem od mateřské školy,“ vysvětluje Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu s tím, že v přízemí budovy jsou již připravené a napojené technologie.

Intenzivně se pracuje také uvnitř nového pavilonu. Sociální zařízení ještě není vybavené sanitou, ale na místě jsou obklady, dveře i osvětlení.  Pokládají se podlahové krytiny, instaluje se osvětlení do stropních podhledů. „Pohybuje se zde velké množství řemeslníků - instalatéři, podlaháři, elektrikáři, zedníci aj. Všichni postupují od horního patra směrem dolů,“ podotýká Sluka. 

Sledovny na JIP pracovištích jsou již vybavené nábytkem, led pásky ve skříních na léky se skleněnými policemi usnadňují přístup i orientaci. Zatím však z jejich stropů trčí silné svazky kabelů čekajících na zapojení do pultů a dalších zařízení.

Výstavba pětipodlažní budovy v areálu Nemocnice Jablonec nad Nisou začala v květnu loňského roku. V pavilonu bude oddělení ARO a JIP s celkovou kapacitou 18 lůžek, inspekční pokoje primářů, zasedací místnost, administrativa a vedení nemocnice. Náklady na výstavbu dosahují téměř 151 milionů korun, investorem je statutární město Jablonec nad Nisou a zhotovitelem Metrostav, a.s.