Severočeský Metropol právě zahajuje 2. ročník ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2012

  Severočeský Metropol právě zahajuje 2. ročník úspěšné čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2012. Proč ji znovu vyhlásil a jaké má další záměry projekt Metropol pomáhá, na to odpovídá předseda představenstva a ředitel vydavatelství Ing. Jiří Morštadt.

 

Nejprve malá rekapitulace. Jaký byl průběh 1. ročníku oblíbené ankety?

Projekt, který na první pohled vypadá celkem bezpracně, nebylo úplně jednoduché realizovat. Jeho cílem je přiblížit občanům osobnosti, které dávají svůj um, síly a zkušenosti ve prospěch Ústeckého kraje. Přestože žijí v našem blízkém okolí, veřejnost o nich často ani neví. Je to proto, že jsou většinou velmi skromní a po obdivu a uznání netouží. Proto jsme se rozhodli jejich práci čtenářům přiblížit. S nominacemi nám pomohly krajské organizace, magistráty a městské i obecní úřady a spolupořadatel akce - Skupina ČEZ.  Jejich představitelé usedli do odborné poroty a zkontrolovali došlé anketní lístky i výsledky hlasování. Odměnou organizačnímu týmu potom byl závěrečný slavnostní večer při příležitosti vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Společně s nimi se na mosteckém hipodromu skvěle pobavili všichni přítomní.  O zajímavý doprovodný program se postarali moderátor a zpěvák Vláďa Hron a iluzionista Pavel Kožíšek s modelkou Hankou Mašlíkovou. Večer měl i charitativní náboj, vydražené peníze za prodej dámských šatů ze salonu Couture Moravec putovaly k potřebným.

Na co se mohou těšit nominovaní i vylosovaní čtenáři za rok 2012?

 Cíl 2. ročníku projektu Metropol pomáhá má stejný úkol. Prostřednictvím anketních lístků, zveřejněných v Metropolu i na zpravodajském portále www.tydeniky.cz, vybrat osobnosti Ústeckého kraje za rok 2012, poděkovat jim, předat čestná uznání a pro všechny hosty připravit dobrou zábavu i malé občerstvení.  Protože se Vladimír Hron ukázal kromě výborného baviče i zdatným licitátorem, ujme se těchto rolí znovu. Doplní ho ještě Trapnokouzla Richarda Nedvěda a skupina Elán Revival. Slavnostní večer se tentokrát uskuteční 7. února na výletním zámečku Větruše v Ústí nad Labem, kam kromě oceněných, členů poroty a vylosovaných čtenářů pozveme také naše nové partnery, kteří se letos do pořádání ankety rádi zapojili.  

Projekt Metropol pomáhá má ale širší pole působnosti…

 Dlouhodobě se snažíme o to, pomáhat všude, kde můžeme. Medializací dobrých příkladů i  finančními příspěvky. V hledáčku máme dětské domovy, všelijak handicapované spoluobčany, domovy pro seniory, opuštěná zvířata v útulcích, pomoc při živelních katastrofách, jakými byly například povodně. Pomáháme vydávat křesťanský časopis, pět let jsme mediálním partnerem Českého paralympijského týmu a různých benefičních akcí, jako třeba koncertů „Kdo má rád“ pro novorozenecké oddělení prachatické nemocnice, nebo „Noc na hradě Houska“ pro obnovu této památky na Českolipsku. Věříme, že tahle naše činnost má vedle vydávání novin s pozitivním obsahem hluboký smysl a ohlasy čtenářů i obdarovaných nám dávají za pravdu.