Š. Matek: Do konce června opravíme deset městských bytů

Statutární město Jablonec nad Nisou spustilo v březnu první etapu renovací městských bytových jednotek. Aktuálně jsou zrekonstruovány dva byty o velikosti 1+0 v ulici Petra Bezruče. Dalších osm bytových jednotek bude opraveno do 30. června 2019.

„Do první etapy rekonstrukce bytového fondu města jsme zařadili deset malometrážních bytů, které se nacházejí v ulici Řetízková, Skřivánčí a Petra Bezruče. Opravy město vyjdou na přibližně 2,6 milionu korun,“ říká náměstek pro ekonomiku na majetek Štěpán Matek s tím, že pro letošní rok rozpočet města počítá s částkou ve výši 10 milionů korun na opravy bytů v majetku města.

Aktuálně probíhají práce v bytech v objektu na Žižkově Vrchu. Jedná se o pět jednotek v ulici Řetízková a tři v ulici Skřivánčí, všechny o velikosti 1+1 a výměře cca 42 m²,“ informuje pověřený vedoucí technického odboru Pavel Kozák a dodává, že se v bytech opravují elektro a vodoinstalace. Zároveň se opravují štuky a probíhá výmalba stěn, koupelny procházejí celkovou rekonstrukcí od obkladů až po osazení sanitárním zařízením. V bytech se dále zabudují kuchyňské linky i se sporáky a nová plynová topidla.

Aktuálně město převzalo dvě bytové jednotky, které prošly rekonstrukcí v pilotní plánované etapě oprav. „Prozatím je to jen zlomek z celkového počtu městských bytů, které potřebují zásah v podobě úprav a rekonstrukcí. Od firem, které provádějí úpravy jsme již převzali dvě bytové jednotky v ulici Petra Bezruče, jejichž oprava stála dohromady přes 260 tisíc korun,“ upřesňuje Štěpán Matek a doplňuje, že město chystá další projekt na renovaci čtyř malometrážních bytových jednotek, které se propojí, a tak vzniknou dvě bytové jednotky o velikosti 3+1, kterých je v portfoliu městských bytů nedostatek.