Rodina prodávala drogy z okna bytu, policie zadržela osm lidí

Kriminalisté z Libereckého kraje zadrželi osm lidí, kteří se podíleli na prodeji marihuany. Drogu nabízeli v Liberci, stačilo zaklepat na okno bytu v Riegrově ulici. Mezi odběrateli byly i děti. ČTK o tom informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková. Šest z obviněných je vyšetřováno vazebně, dva jsou na svobodě. Za drogové delikty jim hrozí až 12 let vězení.

Policie po půlročním vyšetřování zadržela šestičlennou rodinu, která drogu prodávala, hlavního dodavatele a 23letého subdodavatele z Liberce. "Zatčení proběhlo na Tržním náměstí v Liberci, a to přímo při předávce drogy," uvedla Suchánková. Policisté zajistili bezmála 200.000 korun, auto a marihuanu. Největší množství měl u sebe hlavní dodavatel, u 27letého Jablonečana kriminalisté objevili přes dva kilogramy marihuany.
 
Podle Suchánkové nebylo pro policisty jednoduché získat důkazy. "V bytě, kde se prodeje marihuany uskutečňovaly, bydlela pouze podezřelá rodina, žádní další nájemníci. Bylo proto velmi složité se do tohoto prostředí dostat," nastínila.
 
Tři muži a tři ženy ve věku od 20 do 55 let drogu prodávali přímo z okna domu. Stačilo pouze zabouchat na okno. Taxa za půl gramu byla 100 korun, za gram dvojnásobek. "Velice zásadní ale bylo, o jakou klientelu se jednalo. Jak se kriminalistům podařilo zadokumentovat, marihuanu si chodili kupovat nejen mladiství do 18 let, ale i nezletilé děti," upozornila Suchánková.
 
zdroj: ČTK