Recidivista ukradl na Liberecku policistovi samopal

Policie na Liberecku dnes zadržela třiadvacetiletého recidivistu z Frýdlantska, který jí v pátek ukradl samopal vzor SA61. Obviněn bude z nedovoleného ozbrojování a zatajení věci. ČTK o tom informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

O samopal přišel policista při besedě ve školce v Krásném Lese nedaleko Frýdlantu. "Převáželi i velké množství policejní výstroje a výzbroje na ukázku. Uvnitř zařízení ale zjistili, že postrádají samopal. Zbraň byla vybitá, bez zásobníku," uvedla Suchánková. Přesto podle ní situaci vyhodnotili jako velmi vážnou, páteční rozsáhlá pátrací akce v Krásném Lese však k nalezení zbraně nevedla. Úspěšní byli policisté až dnes odpoledne, recidivista ji měl ukrytou doma. "Jde o osobu, která má za sebou bohatou trestní minulost, zejména majetkového charakteru," zmínila mluvčí.
 
Podle ní jde o první takový případ v Libereckém kraji. Zabývají se jím i kontrolní orgány policie. "Již nyní je ale zřejmé, že šlo o pochybení jednotlivce, nikoliv o systémovou chybu a z celé záležitosti budou proti konkrétnímu policistovi vyvozeny adekvátní sankce," dodala Suchánková.
 
zdroj: ČTK