Prověřovací cvičení: Požár v budově Krajského úřadu v Ústí nad Labem

Dne 26. 10. od 12:41 do 13:34 proběhlo v budově Krajského úřadu v Ústí nad Labem prověřovací cvičení jednotek IZS. Při cvičení mělo dojít k požáru v kuchyňce v 6. patře budovy. Tři lidé, kteří se pokoušeli hasit, byli vážně zraněni. Budova byla evakuována. Jeden zraněný byl nalezen a ošetřen v přízemí budovy, další dva zranění byli nalezeni v 6. patře a byli evakuováni ze střechy pomocí vrtulníku. 

Dne 26. 10. od 12:41 do 13:34 proběhlo v budově Krajského úřadu v Ústí nad Labem prověřovací cvičení jednotek IZS. Při cvičení mělo dojít k požáru v kuchyňce v 6. patře budovy.

Tři lidé, kteří se pokoušeli hasit, byli vážně zraněni. Budova byla evakuována. Jeden zraněný byl nalezen a ošetřen v přízemí budovy, další dva zranění byli nalezeni v 6. patře a byli evakuováni ze střechy pomocí vrtulníku.

Požár byl hasiči zlikvidován pomocí vodních proudů. Cvičení se zúčastnila jednotka HZS ÚK ze stanice Ústí nad Labem, jednotka hasičského sboru podniku SŽDC, dobrovolná jednotka z Velkého Března, Zdravotnická záchranná služba, Letecká záchranná služba, Policie ČR a Městská policie Ústí nad Labem.

Cílem cvičení bylo prověřit součinnost jednotek integrovaného záchranného systému.