Probíhají kontroly v zahrádkách

Po celý týden probíhají bezpečnostní akce v zahrádkářských koloniích, zaměřené na neoprávněné užívání chat a zahrádek, které jsou ve vlastnictví obce.

„Tyto akce jsem nařídil proto, že máme řadu stížností od zahrádkářů, kterým nezvaní hosté obsadili jejich zahradní domky a nechtějí je do nich vpustit. Toto je nepřípustné jednání a proto hlídky městských strážníků každý den kontrolují vytipované objekty“, upřesnil náměstek primátora Jan Řeřicha.

Akce probíhají na území celého města s tím, že se strážníci zaměřují také na kontrolu pořádku a mapují černé skládky. „Při akcích v zahrádkářské kolonii Konvalinkový vrch jsme zadrželi šest osob. Všichni jsou bezdomovci a někteří narkomané. Proto i na místě jsme našli injekční stříkačky, které strážníci ukládají do sběrných kontejnerů“ doplnil ředitel městských strážníků Pavel Bakule.

„Akce budou probíhat i v následujících dnech, konkrétně v Předlicích, kam se stahují i lidé ze Slovenska. „Dále se jedná o kolonii Dolní Předlice, kde jsme nedávno zjistili velké množství černých skládek, dále provizorní příbytky, kde se zdržují lidé ze Slovenska. Proto jsem nařídil zvýšenou ostrahu a do budoucna chceme část zahrádkářské kolonie zrušit. Nehodláme na území města trpět nepřizpůsobivé občany, kteří nerespektují zákony“, uzavřel náměstek primátora Jan Řeřicha.

www.usti-nad-labem.cz