Příprava otevření školek v Jablonci

Jablonec nad Nisou se připravuje na otevření mateřských škol 11. května, a to všech osmnácti, které město zřizuje. Školky budou mít stejnou provozní dobu jako před jejich uzavřením 16. března. 

„Čekali jsme na metodiku ministerstva školství, abychom mohli zahájit přípravu na otevření školek. Už od pondělí jsme je začali zavážet hygienickými pomůckami a dezinfekčními prostředky na úklid,“ říká náměstek pro školství David Mánek s tím, že na základě předběžného průzkumu by do školek měli nastoupit všichni zaměstnanci. „Nemáme informace o tom, že by provoz mateřských škol byl ohrožený ze strany zaměstnanců, kteří se blíží rizikové kategorii. Znamená to, že i v tomto ohledu je otevření školek připravené. A dětí by postupně do školek měly přijít dvě třetiny z celkového počtu,“ dodává Mánek. 

V těchto dnech město objednalo nejen do mateřských, ale také do základních škol stojany na dezinfekci rukou, které budou stát vždy u vchodu do budov. „Do všech škol dodáme také papírové ručníky, rukavice a bezdotykové teploměry, a to nejdéle během příštího týdne“ tvrdí náměstek David Mánek.