Primátor se setkal s duchovními i podnikateli

Setkávání členů vedení města Jablonec nad Nisou se zástupci různých zájmových skupin se konají na přelomu roku již tradičně. Před Vánoci se představitelé města setkali se zástupci kulturních subjektů a neziskových organizací. Po Novém roce přišli na řadu jablonečtí podnikatelé a představitelé církví.  

Více než dvacítku podnikatelů a reprezentantů jabloneckých firem přivítali na Prezidentské chatě primátor Petr Beitl a náměstek pro ekonomiku Miloš Vele. Setkání proběhlo jako tradičně v příjemné a přátelské atmosféře. Na úvod primátora Petra Beitla, který přítomné seznámil s největšími akcemi právě uplynulého roku, plynule navázala neformální část. Hovořilo se úspěšném ukončení revitalizace teplárenské sítě, o nebývalém počtu stavebních prací v ulicích města i o stavbě obchodního domu v centru Jablonce. Podnikatelé se zajímali zejména o dopravní problematiku od parkování ve městě, přes budování přeložky I/14 na Liberec až po plány na stavbu dopravního terminálu či řešení ulice Pod Baštou. 

O život v městě se zajímali i zástupci jabloneckých církví , které primátor Petr Beitl pozval na tradiční posezení a pohoštění do své kanceláře. Duchovní velmi ocenili vzájemnou spolupráci na různých úrovních. Zejména vyzdvihli aktivitu města v oblasti obnovy drobných památek a křížků a zajímali se o další termíny svěcení nově opravených objektů.  Primátor i letos přislíbil svou účast na čtení z Bible, které se letos v rámci velikonočního týdne poprvé uskuteční v Městské knihovně. Povídalo se o plánech jednotlivých církví i jejich potížích, o situaci ve městě a hovor se stočil také na celospolečenská témata.