Prezidentský pár navštíví Ústecký kraj

Prezident republiky Václav Klaus s manželkou Livií stráví tři dny v Ústeckém kraji. Návštěva se uskuteční ve dnech 18. – 20. října, prezidentský pár během těchto dní navštíví dvanáct měst a obcí v kraji, setká se s občany, představiteli místních samospráv a prezident Klaus bude podepisovat své knihy. Po celou dobu bude prezidentský pár doprovázet jako hostitelka hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Cesta po Ústeckém kraji bude zahájena v úterý 18. října v Roudnici nad Labem. V průběhu následujících hodin a dnů je potom v programu zastavení v Terezíně, Litoměřicích, České Kamenici, Ústí nad Labem, Mostě, Březně či Žatci. Václav Klaus si prohlédne kampus Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Masarykovu nemocnici, průmyslovou zóny Triangle. Jeho pozornosti neunikne ani problematika nedostavěné dálnice D8, jejíž dokončení je pro Ústecký kraj prioritou.
V úterý 18. října od 17 hodin se uskuteční na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem autogramiáda knih prezidenta republiky. Část programu absolvuje první dáma Livie Klausová odděleně. Posledním místem v Ústeckém kraji, kde se prezidentský pár zastaví, bude krajský zámek Nový Hrad v Jimlíně.