Prezident Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Libereckého kraje

Prezident Miloš Zeman dnes společně s manželkou Ivanou zahájí třídenní návštěvu Libereckého kraje, jenž je předposledním regionem, který ještě v prezidentském úřadu nenavštívil. Původně měl Zeman do kraje přijet už v závěru loňského roku, kvůli úrazu kolena však tehdy cestu zrušil. 

První den prezidentovy návštěvy bude patřit krajskému městu. V Liberci se Zeman setká s představiteli kraje a města, s významnými osobnostmi a podnikateli. Po poledni bude besedovat se studenty Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a později i s občany před libereckou radnicí. Zavítá do nedávno zrekonstruovaných městských lázní, kde dnes sídlí galerie, a také do židovské modlitebny, která je součástí Krajské vědecké knihovny. 
    
V dalších dnech čeká prezidenta návštěva armádní veterinární základny na Grabštejně, společnosti KSM Casting CZ v Hrádku nad Nisou a největších sklářských firem v kraji Crystalex CZ Nový Bor a Preciosa v Jablonci. Setká se s občany v Hrádku nad Nisou, Novém Boru, České Lípě, Jablonci nebo Nové Vsi nad Nisou. Svou cestu zakončí ve středu na zámku Sychrov, který patří k nejnavštěvovanějším památkám v zemi. 
 
zdroj: ČTK