Prevence zaměřená na seniory

Bezpečné chování bylo tématem přednášky, kterou připravil pro jablonecké seniory preventista místní městské policie ve spolkovém domě. 

Senioři ČR v Jablonci nad Nisou pořádali své pravidelné setkání ve Spolkovém domě v ulici E. Floriánové a tentokrát si pozvali preventistu městské policie. „Uspořádali jsme přednášku v rámci prevence kriminality, jejímž tématem na rozdíl od minulého setkání, kdy jsme hovořili o BESIP a dopravě, bylo bezpečné chování seniorů,“ přibližuje Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality Městské policie Jablonec nad Nisou.

Ve spolkovém domě se tak hovořilo o tom, jak se chránit před okradením, jak předcházet riziku přepadení či vyhnout se podvodu, jak zabezpečit byt, dům nebo chatu i jak se chovat v silničním provozu. 

„Čtyři desítky seniorů shlédly i prezentaci a v závěru přednášky zasypaly preventistu městské policie množstvím dotazů, které zajímají nejen je, ale většinu Jablonečanů. Milým a praktickým dárkem od městských strážníků pak byla lupa na čtení,“ říká Ludmila Caránková, předsedkyně organizace Senioři ČR.