Podporu dokončení dálnice D8 vyjádřilo na webových stránkách Ústeckého kraje již 300 občanů

Podporu co nejrychlejší dostavbě dálnice D8 vyjádřilo za první dny od vyhlášení výzvy dne 30. července 2012 téměř 300 občanů, a to nejenom z Ústeckého kraje, ale také z Prahy, Středočeského, Jihočeského nebo Libereckého kraje. 

Vzhledem k opětovnému zastavení výstavby úseku dálnice D8 mezi Bílinkou a Řehlovicemi se Ústecký kraj rozhodl umožnit občanům vyjádřit svoje názory a podporu dostavbě na webových stránkách kraje www.kr-ustecky.cz.

„Názory a reakce občanů jsou jednoznačné – dálnice se musí co nejdříve dokončit. Zdržování dostavby je nesmyslné, přináší pouze ekonomické ztráty a zhoršuje životní prostředí lidem, kteří musí žít na objízdných trasách,“ uvedla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
 
Žaloba sdružení Společnost ochránců životního prostředí a nekompletnost 17 let staré dokumentace ministerstva životního prostředí k posouzení vlivu dálnice D8 na životní prostředí jsou důvodem k dalšímu pozastavení dostavby této klíčové stavby v Ústeckém kraji. Krajský úřad Ústeckého kraje se na základě rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem bude muset znovu zabývat odvoláním ekologických aktivistů proti stavebnímu a územnímu rozhodnutí.
 
Vybrané názory občanů:
 
Je třeba změnit právní řád, aby se aktivisté museli zodpovídat za škody způsobené svým jednáním.
Jiří S., Jindřichův Hradec
 
Stav na silnicích v okolních obcích je již neúnosný a hraničí s přímým ohrožením života jejich obyvatel. Dálnici je nutné dostavit a nenechat se šikanovat rádoby ekology.
Pavel Š., Lovosice
 
Jako daňový poplatník bych nechal výdaje spojené s nesmyslnými průtahy v dostavbě uhradit potížistům. Stavba dálnice D8 je v současné době natolik rozestavěná, že její pozastavení nemá nejmenší logický podtext!
Libor K. Most
 
Ať to ti aktivisté zkusí bydlet v lokalitách, kde se bojí přejít silnici, kde jim praskají domy, auta ohazují v dešti a v zimě fasády domů, nedá se spát ani ve dne ani v noci, bydlím přímo u silnice E55. Stačí, že blízko domu máme celní sklad a dopravní firmu. Lituji ty lidi, kteří marně čekají.
František S., Dubí u Teplic
 
Myslím si, že neustálé protahování dostavby dálnice působí mnohem větší ekonomické a snad i ekologické škody než sám její provoz.   Náš kraj je spojnicí s naším hospodářským partnerem Německem a proto je důležité dálnici dokončit. Doufám, že tato dostavba pomůže odklonit část dopravy z našich obcí. Děkuji za možnost vyjádření podpory.
Václav H., Litoměřice
 
Podporu dostavbě dálnice D8 vyjadřuji jak za celou svou rodinu, tak i za spolupracovníky ve firmě. Všichni se pohybujeme v regionu, kde nám ten nepatrný kousek chybějící dálnice neskutečně ztrpčuje život. K problematice dostavby se vyjadřuji poprvé, vede mi k tomu opravdu obrovské zklamání s opětovným zastavením stavby, ať už jsou důvody jakékoliv. Paní hejtmanku jednoznačně podporuji v jejím úsilí o prosazení dostavby dálnice D8.   
Josef Š., Ústí nad Labem
 
Dobrý den, jsem řidič kamionu a dostavba dálnice D8 je opravdu nutná. Podporuji!
Radek S., Roudnice nad Labem