Plán zimní údržby se od února rozšíří o tři nové zastávky autobusů

Od začátku zimy spadlo v Jablonci nad Nisou necelých 115 cm sněhu. Komunikace jsou ošetřené, na všech parkovištích jsou stále vypnuté platební terminály. K 1. únoru jsou do plánu zimní údržby zahrnuté tři nové zastávky MHD. 

Jablonec nad Nisou - „Od 1. února budou v souvislosti s novými trasami linek městské hromadné dopravy zařazené do plánu zimní údržby tři nové zastávky, a sice v ulici 28.října, Liberecká u divadla a zastávka v ulici U Kostela,“ říká vedoucí technického odboru jabloneckého magistrátu Pavel Kozák. Odklízení sněhu ve městě stále komplikují neukáznění řidiči, kteří nedodržují aktuální dopravní značení, a soukromníci, kteří ze svých pozemků opakovaně vyhazují sníh na uklizené veřejné komunikace. „Protože sníh odtává, kontrolujeme a dle potřeby uvolňujeme uliční vpusti zvláště tam, kde se na komunikaci tvoří velké kaluže, jako je tomu např. ul. Pod Skalkou apod.,“ připomíná Kozák. 

Komunikace I. a II. pořadí jsou průběžně ošetřované chemickými posypy. Vozovky jsou mokré a sjízdné, na těch II. pořadí jsou místy zbytky rozbředlého sněhu. Na komunikacích III. pořadí leží uježděný až rozbředlý sníh, vozovky jsou sjízdné, některé zejména v okrajových částech města jen s opatrností. Ošetřené jsou inertním materiálem. Chodníky jsou schůdné, technické služby průběžně stahují rozměklý sníh zejména kolem silnic krajských a státních a dle potřeby je sype.  Postupně se stále uvolňují parkoviště, zejména na sídlištích, čemuž časti brání vozy parkující na zákazové značce. 

Foto ilustrační