Plameny zachvátily bytový dům ve Sloupu

V neděli 14. října vyhnal obyvatele bytového domu ve Sloupu v Čechách z domovů požár, ke kterému se odpoledne sjelo osm hasičských jednotek s desítkou cisteren a výškovou technikou.

Když jednotky dorazily na místo, střechu už stravovaly plameny. „Požár poškodil celou střešní konstrukci, částečně také strop a obvodové stěny druhého nadzemního podlaží,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Hasiči museli zasahovat v dýchací technice, ve které dům pečlivě prohledali. Ještě před jejich příjezdem se z domu evakuovalo šest lidí. „Kromě silného rozrušení neutrpěli žádná zranění. Nikdo jiný se v domě nenacházel,“ dodala Bílková.

Rychle se šířící požár hasičům odřízl cestu do podkroví. Proto museli hasit z venku a také z výškové techniky. Asi po dvaceti minutách již mohli hasit i uvnitř budovy. Čerpací stanoviště zřídili v nedalekém potoce pomocí tří plovoucích čerpadel.

„Po hodině intenzivní práce se hasiči museli stáhnout ven z objektu, neboť se zřítila část střechy. V důsledku toho byli lehce zraněni tři hasiči,“ informovala mluvčí. Příčina vzniku požáru a odhad výše škody je v šetření.