ODS vzkazuje krajům – vyhoďte své zaměstnance na dlažbu

Pravicový poslanci stále zřetelněji dokazují, že žijí mimo realitu a nejsou schopni vnímat, jak těžce se nyní žije obyčejným lidem po řadě vládních škrtů a zvyšování daní. Nedávno vládní poslankyně vzkázala důchodcům, že nepotřebují vyšší penze, protože jsou zvyklí na strádání z období druhé světové války. Nyní dokonce ODS vyzvala kraje, aby začaly vyhazovat své úředníky na dlažbu.

Vládní politika nejen že není založena na opatřeních k růstu ekonomiky, ale rozpočtové škrty naopak dál dusí rozpočty krajů. Kraje například suplují povinnosti státu v sociální oblasti, Ústecký kraj vzal dokonce na sebe za stát spolufinancování evropských projektů obcí. 

Ústecký kraj je největším zaměstnavatelem v regionu, který dává práci téměř 20 tisícům lidí. Nejenom, že na navzdory nezodpovědným radám ODS neplánujeme tento stav snižovat, naopak, chceme jej navýšit. Již nyní máme rozpracovaný plán postupného růstu zaměstnanosti v sektoru služeb, zejména v našich příspěvkových organizacích. V tuto chvíli máme požadavek na 480 nových zaměstnanců. Pokud by se podařilo tato místa za přispění Evropského sociálního fondu vytvořit, pro státní rozpočet by to znamenalo úsporu téměř 6 milionů korun ročně. Ano čtete správně. Tím, že vytvoříme nová pracovní místa, ušetříme peníze státní podkladně. A hlavně o to současné pravicové vládě jde. Nebo snad NE?
 
Jana Vaňhová
hejtmanka Ústeckého kraje