Právě se nacházíte:

Ocenění dárců krve

Dobrovolní dárci krve si v pondělí 26. března převzali na radnici stříbrné a zlaté medaile Dr. Janského za 20 a 40 bezplatných odběrů. Dárce krve ocenil primátor Petr Beitl spolu s Petrem Bartoňem, ředitelem územního odboru HZS LK v Jablonci a místopředsedkyní jabloneckého spolku Českého červeného kříže Lenkou Klimentovou. Všichni předávající jsou také dobrovolnými dárci krve.   

Slavnostní atmosféru podtrhlo pěvecké vystoupení děvčat z jablonecké základní umělecké školy. „Krev v těle každého z nás pohání srdce, ne každý ale má to srdce, aby se o svou nejcennější tekutinu podělil. Velmi si vážím toho, co děláte,“ řekl oceněným primátor Beitl. „Jako hasič vím, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a nejen já, ale všichni záchranáři velmi oceňujeme vaši pomoc,“ přidal se svými slovy uznání Petr Bartoň. Lenka Klimentová všem v obřadní síni prozradila, jak se ona sama stala dárcem krve a vyzvala všechny přítomné, aby s sebou na transfúzní stanici přivedli další dárce. Milé setkání obětavých lidí uzavřelo malé pohoštění připravené chráněnou dílnou kavárny Floriánka.

Stříbrnou medaili za 20 bezplatných odběrů převzali: Ingrid Fišerová, Martin Chmelař, Andrea Klimečková, Karel Očenáš, Ondřej Poslt, Valentyna Scheibe, Lenka Slabá, Eva Šulcová, Josef Trdla, Miroslava Valešová, Martin Verner, Pavel Vetlý

Zlatou medaili za 40 bezplatných odběrů převzali: Martin Hujer, Petr Koral, Petr Růžička