Nové nádraží i celé město hyzdí stovky nedopalků

Na zastávkách hromadné dopravy zůstává po kuřácích zápach a nepořádek. Nová budova vlakového nádraží ještě nemá za sebou ani první zimu a kuřáci stačili stovkami nedopalků zaneřádit její prostory.  

„Strážníci městské policie průběžně kontrolují chování cestujících, ale i personálu Českých drah. Zpočátku totiž pod zastřešenou částí budovy holdovali nikotinu i zaměstnanci drah. Ti už ale chodí ven, zatímco cestující si zapalují cigaretu hned po vystoupení z vlaku. Jdou pak pod střechou a podchodem pod kolejemi, přičemž znepříjemňují život ostatním," říká Eva Vlastníková, mluvčí městské policie.

Podobná situace je i na nedalekém autobusovém nádraží. Kuřáci si zapalují přímo na nástupišti mezi ostatními cestujícími. Ti pak s ulehčením vítají příjezd strážníků. Kuřáci se objevují na nejrůznějších zastávkách po celém městě, například v Moskevské, Liberecké, Purkyňové, U Jezu, Jáchymovské, Okružní. „Ti, kdo nedodržují takzvaný tabákový zákon, se zpravidla dopouštějí i dalšího přestupku proti veřejnému pořádku tím, že nedopalek prostě odhodí na zem. I za to je mohou strážníci pokutovat," dodala Vlastníková.