Právě se nacházíte:

Nikdo se k vraku nehlásil

Jedna z činností strážníků Městské policie Česká Lípa je monitorování vraků aut. Takovým křiklavým příkladem je vrak z Mikovcovy ulice.  

Nejdříve stálo auto na zahradě domu v této ulici, pak se ocitlo na komunikaci a postavené tak, že se kolem něj nedalo téměř projet. Strážníci dohledali majitele auta. Ten se k němu nehlásil. Uvedl, že mu někdo v noci vnikl na zahradu, z ní „ukradl" auto a částečně rozebral.

Celý tento případ podléhá rozsáhlé administrativě, jelikož jde o nakládání s majetkem, který i přes svůj pokročilý stav rozpadu někomu patří. Na konci minulého týdne odtahová služba auto naložila a převezla na odstavné parkoviště. Zároveň správce komunikace řeší likvidaci vraku. Dva měsíce bude viset na úřední desce oznámení, že pokud se nepřihlásí majitel, bude auto fyzicky zlikvidované.

Až na konci této mašinerie je odklizení jednoho vraku. Následuje vymáhání nákladů po majiteli.

„Ne každé auto, které někde na parkovišti stojí dlouhou dobu, je vrakem. Zákon o pozemních komunikacích říká, že vrak je silniční vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích) a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla," dodává Eva Vlastníková, mluvčí Městské policie Česká Lípa.