Na masopusty navážou farmářské trhy

Na první ročník masopustů, které si mohli užít obyvatelé ve vybraných městech a které podpořil Ústecký kraj, v březnu plynule navážou Severočeské farmářské trhy. Ty měly v loňském roce premiéru a protože o ně byl velký zájem, budou pokračovat i letos. Startují už v polovině března.

Jako první je mohou navštívit obyvatelé Teplic 16. března u Obchodního centra Olympia. V Ústí nad Labem u Obchodního centra Fórum začnou 22. března, v Chomutově na náměstí 1. máje 24. března. Příští měsíc se jich dočkají i lidé v Kadani 29. března na Mírovém náměstí a 31. března v Mostě na Hipodromu.

Podrobnější informace o dalších termínech farmářských trhů v Ústeckém kraji nabízí webové stránky www.severoceskefarmarsketrhy.cz.

Hlavním cílem farmářských trhů je umožnit lidem v Ústeckém kraji pohodlně a pravidelně nakupovat od regionálních výrobců a pěstitelů čerstvé a kvalitní potraviny a tím je podpořit. Myšlenka Severočeských farmářských trhů je další variantou podpory místních zemědělců ze strany Ústeckého kraje, která zapadá do současného trendu konzumace potravin z místních zdrojů.

Trhů se pravidelně účastní až 40 prodejců. 90 procent z nich jsou výrobci a prodejci ze severočeského regionu. Skladba prodejců se mění v průběhu roku a je závislá například na zemědělské sezóně a poptávce v daném městě.

Kde všude se můžete na Severočeské farmářské trhy těšit:

- Ústí nad Labem, Kostelní náměstí u OC FORUM, čtvrtky 12.00 – cca 18.00
začátek na konci března, 1x za čtrnáct dní

- Ústí nad Labem, park na sídlišti Severní terasa, soboty 8.00 – cca 12.00
začátek na konci dubna, 1x měsíčně

- Chomutov, nám. 1 .máje, soboty 8.00 – cca 12.00
začátek na konci března, 1x za čtrnáct dní

- Most, Hipodrom, soboty 8.00 – cca 12.00
začátek na konci března, 1x měsíčně

- Teplice, OC Olympia, Srbická 464, pátek 13.00 – cca 18.00
začátek v polovině března, 1x za čtrnáct dní

- Jirkov, Kostelní, soboty 8.00 – cca 12.00
začátek na konci května, 4x ročně

- Kadaň, Mírové náměstí, čtvrtek 13.00 – cca 17.00
začátek na konci března, 1x měsíčně