Mladíka na hřbitově v Doksech zabil jeho známý při hádce

Jednadvacetiletého muže zabil v úterý odpoledne na hřbitově v Doksech na Českolipsku podle policie jeho o dva roky mladší známý. K činu se přiznal. Bodl ho nožem při hádce kvůli nesplacenému dluhu. ČTK to řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková. Za vraždu hrozí mladíkovi z Českolipska 18 let vězení.

"Obviněný mladík je zatím v policejní cele a policejní komisař podá na krajské státní zastupitelství návrh, aby bylo jeho vyšetřování vedeno vazebně," uvedla Suchánková.
 
Tragická událost se stala v úterý kolem 14:00. Pobodaného mladíka našla náhodná svědkyně. Přivolaní záchranáři už mu pomoci nemohli. "Pokoušeli jsme se o resuscitaci, bohužel neúspěšně," řekl krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.
 
Podezřelého mladíka kriminalisté zadrželi krátce po činu. "Následovaly výslechy, při nichž podezřelý mladík popsal kriminalistům, jak k incidentu došlo, a k činu se doznal," řekla Suchánková. "Důvod usmrcení mladíka byl triviální. Hádka o nesplacení několikasetkorunového dluhu," dodala. Policisté na místě činu pracovali několik hodin, na hřbitově mimo jiné zajistili vražednou zbraň.
 
Na Českolipsku to je třetí vražda od začátku roku. V únoru pětadvacetiletá žena zabila svoji tříletou dceru v bytě v českolipské čtvrti Svárov a v polovině května šestatřicetiletý muž brutálně utloukl sedmapadesátiletou ženu v jejím domě na Slovance v České Lípě. Muž byl už v minulosti odsouzený za vraždu, v roce 1997 zabil dvanáctiletého chlapce po malicherném konfliktu.
 
zdroj: ČTK