Město představí upravený projekt ulice Skelná a okolí

Jablonec nad Nisou - Ve čtvrtek 16. července proběhne veřejná prezentace projektu 3. etapy regenerace sídliště Šumava včetně zapracovaných úprav od obyvatel. Za účasti projektanta a specialisty na zeleň začíná setkání v salonku restaurace Městská hala od 17 hodin. 

„Třetí etapa regenerace sídliště Šumava je jednou z plánovaných realizací v letech 2022-2023 a týká se rekonstrukce ulice Skelná a okolí,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že na projekt bude město žádat o finanční příspěvek z programu Státního fondu podpory investic – Regenerace sídlišť. „Můžeme tak získat až 50 % uznatelných nákladů, nejvýše však 6 milionů Kč na jednu etapu celé regenerace. Letos budeme žádat o společnou první a druhou etapu a v dalším roce bychom žádali o třetí etapu – ulici Skelnou,“ tvrdí Roubíček. A právě o regeneraci ulice Skelné a okolí bude čtvrteční prezentace. 

Projekt regenerace sídliště Šumava je rozdělený na osm etap a týká se oprav komunikací, chodníků, hřišť, veřejného osvětlení, ošetření zeleně, parkovacích a kontejnerových stání. Veřejná projednávání odstartovala na konci roku 2016 a vzešel z nich jednoznačný požadavek – nerozšiřovat zeleň, ale najít co největší počet parkovacích míst. 

Etapy regenerace sídliště Šumava: Jeronýmova, Spojovací - Březová, Skelná, Vysoká - Křišťálová, Vysoká - Spojovací, Vysoká - Mánesova, Pasecká a Jitřní.