Město chystá modernizaci další školky za více jak 40 milionů

Jablonec nad Nisou byl úspěšný v celostátní konkurenci žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního programu (IROP). Tentokrát je mu přidělená dotace ve výši 28,4 mil. Kč na projekt navýšení kapacity Mateřské školy Montessori na Vrkoslavicích. Realizace je plánovaná od července 2020 do srpna 2021 a celkové náklady se odhadují na 44,4 miliony. 

Opravou projde současná budova, která pochází z 20. let minulého století, a k ní bude přistavěný objekt zcela nový. „Projekt řeší kapacitu školky, která se tím zvýší o 16 míst, bezbariérovost, kuchyň, způsob zásobování, parkování, problémy s vlhkostí i hygienické nedostatky, jež se ve školce začaly objevovat,“ popisuje náměstek primátora pro rozvoj města Petra Roubíček s tím, že po dokončení bude školka nová po stránce stavební i vybavení nábytkem. 

Realizace potrvá jeden rok, a to od 1. 7. 2020 do 31. 8. 2021. Děti budou muset být v době stavby mimo školku. „To se v současné době řeší, ale jako jedno z možných míst se nabízí prostory bytu školníka v ZŠ 5. května,“ konstatuje náměstek pro školství David Mánek.