Krajský úřad se zapojil do projektu. Sbírá tonery, aby pomohl sociálnímu zařízení

Vypotřebované tonery z domácích tiskáren můžete nyní odevzdat do sběrného boxu u recepce Krajského úřadu Ústeckého kraje. Pomůžete tím nejen přírodě, ale zároveň přispějete na krajský Ústav sociální péče Háj u Duchcova.

Projekt Sbírej-toner.cz, který v ČR aktuálně běží již 4. rokem, pomáhá hned dvojnásobně. Zařízením pro mentálně postižené spoluobčany, tedy potřebným, a přírodě, neboť ji ekologicky zbavuje „odpadu“, s nímž by si sama nedokázala poradit. Tím odpadem je běžný spotřební materiál, denně využívaný v domácnostech, úřadech i firmách - tiskové kazety, čili tonery a cartridge.

Tonery i cartridge jsou odevzdávány do speciálních boxů umístěných na různých místech ČR a předávány k dalšímu ekologickému zpracování. Za poskytnutí této suroviny jsou na konto projektu shromažďovány finanční prostředky, které jedenkrát ročně organizátor projektu přerozděluje potřebným. V současné chvíli sedmi zařízením pro mentálně postižené spoluobčany v České republice.
 
Projekt za dobu svého trvání rozdělil již 1 000 000 korun. V Praze např. pomáhají mentálně postižené Anetě bydlet samostatně, v Háji u Duchcova s jejich pomocí realizují již tradiční festival tvořivosti Hájský kohout, v Pardubicích byla s jejich podporou otevřena krásná kavárna Apatyka, jejíž personál tvoří velmi milí a ochotní klienti DS Slunečnice, ostatní zařízení je využívají na pravidelné rekondiční pobyty klientů, podporují různé aktivity svých klientů, apod.  
 
Na stránkách projektu  www.sbirej-toner.cz  naleznete kompletní informace o tom, čemu tyto prostředky v jednotlivých zařízeních posloužily. 
 
V říjnu končí sběrný rok a výsledný obnos bude již na počátku měsíce listopadu tohoto roku opět spravedlivě rozdělen potřebným.