Kraj podpořil jablonecké hasiče

Pro jednotky dobrovolných hasičů, které působí na území města Jablonce nad Nisou, se z krajského dotačního programu Podpory jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje podařilo získat dotaci ve výši 178 324 korun.  

„Podali jsme celkem čtyři žádosti v oblasti Podpory požární ochrany a všechny čtyři projekty byly podpořeny,“ potvrzuje Vratislav Pavlín z odd. krizového řízení jabloneckého magistrátu. Podíl města činil celkem 131 267 korun, dotace tedy pokryla více než 55% nákladů na pořízení materiálu pro hasiče a záchranáře. 

Největší položkou byl projekt na nákup čtyř souprav nový přetlakových dýchacích přístrojů PSS 3000 pro druhé výjezdové družstvo jednotky z Jabloneckých Pasek.  „Díky dotaci jsme pasecké hasiče mohli ještě dovybavit záchrannými vestami a kalovým čerpadlem,“ doplňuje Pavlín. Dále se s pomocí dotačních peněz nakupoval zdravotnický materiál – lékárničky a skládací nosítka a také potřeby pro hasiče – hliníkový nastavovací žebřík, proudnice, sací koš či přídavné mikrofony nebo zařízení pro oddělenou montáž pro vozidlo CAS 32.

Na území města Jablonec nad Nisou působí celkem tři jednotky sboru dobrovolných hasičů, které čítají celkem 61 členů. Nejpočetnější je JSDH Jablonecké Paseky Statutární město Jablonec nad Nisou dobrovolné hasiče podporuje částkou 1,3 miliony ročně z městského rozpočtu.