Judisté mají opět šanci na nové zázemí

Už podruhé Jablonec žádá ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o dotaci na stavbu arény pro judisty. Žádost o dotaci podaná na podzim 2016 nebyla úspěšná, nyní ministerstvo vypsalo nový dotační program. O podání žádosti rozhodli zastupitelé na mimořádném jednání 10. srpna. Město může získat až 20 milionů korun.  

O možnosti vybudovat nové zázemí pro judisty rozhodli zastupitelé už vloni. Nová JUDO aréna by měla vzniknout po rekonstrukci a vybudování nástavby na objektu lehkoatletické haly na Střelnici. Judisté by tak získali plochy nejen pro vlastní tréninky, ale i sociální zázemí, oddělené šatny, posilovnu a další zázemí. To by umožnilo nejen další rozvoj oddílu, který na území města působí už přes 60 let, ale i pořádání soutěží a soustředění. JUDO klub Jablonec v současné době čítá 167 členů, přičemž 70% členské základny tvoří děti a mládež do 18 let. 

„Pokud by byla žádost o dotaci úspěšná, stavět by se mohlo už na jaře příštího roku. Celkové náklady stavby jsou zhruba 38 milionů, spoluúčast města by činila necelých 18 milionů korun,“ říká Lukáš Pleticha, náměstek primátora pro rozvoj města.