Jedinečnou novinkou kulturního léta je Jablonecká Perle

Moderní gastronomie, prodejní stánky, sklo, bižuterie a kvalitní muzika obsadí poslední prázdninovou sobotu 26. srpna Horního náměstí v Jablonci nad Nisou. Jablonecká Perle je zbrusu nová akce určená široké veřejnosti. Hlavními hvězdami budou zpěvák Sebastian a kapela MYDY, jako vstupné stačí přinést malou perličku.

„Líbí se mi, že vstupenkou je malá perlička či kousek bižuterie, které má každá správná jablonecká rodina určitě doma. Jsem si jistá, že první ročník Jablonecké Perle nastartuje dlouhou tradici a připomene, jak zásadní význam výroba a prodej bižuterie pro naše město měla. Věřím, že nás zároveň nabije neskutečnou energií před nástupem podzimu,“ přibližuje jablonecká náměstkyně primátora pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Program Jablonecké Perle, jejímž organizátorem je městská společnost Kultura Jablonec, začne v 10 hodin v bezprostřední blízkosti kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a patřit bude především dětem. „Na příchozí čekají pohádky, akustická vystoupení, přednášky na faře a dětská zóna. Přibližně ve 13 hod. se celý program přesune na hlavní podium, kde vystoupí Sebastian a kapela MYDY,“ zve Hamplová s tím, že na závěr večera, zhruba kolem 22 hodiny, čeká návštěvníky překvapení v podobě videomappingu.

Nedílnou součástí Jablonecké Perle budou kreativní trhy s třiceti vybranými prodejci oblíbených TATRHŮ i netradiční prezentace sklářských a bižuterních firem, moderní gastronomie od lokálních dodavatelů. „Více se samozřejmě dozvíte na sociálních sítích, kde budou postupně přibývat novinky a zajímavosti, kompletní informace pak budou k dispozici na webových stránkách projektu www.jabloneckaperle.cz,“ uvádí za organizátory Jakub Gerš, ředitel společnosti Kultura Jablonec.