Právě se nacházíte:

Jablonec zasypal sníh

V Jablonci nad Nisou napadalo od včerejška do dnešního rána 32 cm sněhu. Úklidové vozy Technických služeb Jablonec nad Nisou i nasmlouvaných dodavatelů zprovozňovaly komunikace města v průběhu celé noci. 

Náměstek Miloš Vele k situaci řekl: “Úklid sněhu probíhá podle plánu zimní údržby. Do práce se zapojili všichni pracovníci VPP, kteří mají na starosti odklízení sněhu z prostoru zastávek, přechodů pro chodce a kontejnerových stání.“

Následky silného sněžení se daří odstraňovat také díky spolupráci Technických služeb Jablonec, Krajské správy silnic Libereckého kraje a Ředitelství silnic a dálnic. Průtahy komunikací však již tradičně komplikují nesprávně zaparkovaná auta. Proto apelujeme na řidiče, aby dodržovali dopravní značení a přizpůsobili rychlost jízdy stavu vozovky. Díky neukázněným řidičům vznikly například dnes ráno problémy s protažením ulic Pod Skalkou a Zámecká.

Řidiči mají možnost využít k zaparkování i kryté stání v OC Rýnovka, které je hlídané a nabízí ještě několik volných míst. Informace zájemci získají na telefonním čísle 724 550 536.

Zimní údržbu města komplikují i ti, kteří frézují sníh ze soukromých ploch na již protažené komunikace. Tím způsobují závadu ve schůdnosti a sjízdnosti, za což mohou být postiženi.

Vzhledem k očekávanému silnému větru byl ohraničen prostor okolo vánočního stromu.