Hygienici v Libereckém kraji uložili na táborech jedinou pokutu

Hygienici v Libereckém kraji uložili od začátku letošních prázdnin při kontrolách dětských táborů jedinou pokutu. Za první dva týdny zkontrolovali 29 táborů, čtyři jiné podobné akce a dva poskytovatele stravovacích služeb pro letní dětskou rekreaci. Právě jeden z těchto poskytovatelů dostal pokutu 2000 korun za závady ve stravování, řekla dnes ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. 

V Libereckém kraji bylo zatím nahlášeno 111 dětských táborů se 166 turnusy téměř pro 10.000 dětí. "Žádný dětský letní tábor zatím nemusel být zakázán, ani nebyl zjištěn žádný neohlášený," doplnila Balašová. Léto je podle ní zatím klidné a žádné mimořádné události nebyly na dětských táborech hlášeny. "Podle zdravotníků je ale stále více přisátých klíšťat u dětí i dospělých," poznamenala. Je proto na místě vybavit dítě odjíždějící na tábor účinným repelentem. 
    
Hygienici se letos při prázdninových kontrolách táborů zaměřují na nedostatky zjištěné loni. Nejčastěji se týkaly stravování. Závady byly i v zásobování pitnou vodou nebo ve vedení zdravotnické dokumentace. Loni hygienici zkontrolovali za prázdniny 118 táborů a dalších podobných akcí, za prohřešky udělili osm pokut dohromady za 4200 korun. Šlo ale spíše o drobné vady, a tak nemuseli kvůli zjištěným pochybením žádný tábor zavřít. 
 
zdroj: ČTK