Hotelová škola v Teplicích převzala prestižní výroční cenu

Výroční cenu „Hotelová škola roku 2011“ uděluje každoročně Asociace hotelů a restaurací ČR (dále AHR). Letos ji na výroční konferenci v Mikulově získala teplická škola, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje.

AHR je jednou z největších a nejvlivnějších profesních organizaci v republice.

„Určitě jedním z hlavních důvodů udělení ceny je odborná úroveň žáků školy, která je ceněna například pravidelnou účastí na Pražském hradě při obsluze zahraničních návštěv. Od roku 2006 žáci Hotelové školy Teplice obsloužili 15 státníků, některé i opakovaně,“ přiblížil důvody ocenění ředitel školy Jiří Nekuda. Jak dále prozradil, jeho žáci se podíleli na obsluze například dvou amerických prezidentů, ruského prezidenta, prince Charlese nebo Svatého otce papeže Benedikta XVI. Žáci školy například asistovali i při nedávné návštěvě prezidenta Václava Klause v Ústeckém kraji.

Jedním z kritérií pro udělení ceny je členství v AHR. Vzdělávací sekce, která cenu navrhuje Radě AHR, posuzuje jak angažovanost školy, tak především odborné výsledky. Hotelová škola Teplice patří mezi aktivní členy AHR, odborní učitelé se pravidelně zapojují do odborných aktivit AHR, čímž zvyšují svou odbornou kvalifikaci. Škola se aktivně zapojuje do činnosti ústecké sekce asociace, například pořádáním odborné soutěže CzechSpecials academy, kde si síly měří žáci a odborní učitelé dohromady. 
 
„Kolik škol se letos o titul ucházelo opravdu nevím. Škola se může o nominaci ucházet sama nebo ji navrhuje některý z odborných partnerů. Vím určitě, že nás letos nominovala například společnost Vitana nebo ústecká sekce AHR, která organizuje většinu našich partnerů z řad hotelů a restaurací,“ dodal ředitel školy. 
 
AHR ČR vznikla před 6 lety sloučením tehdy dvou největších profesních organizací v oblasti gastronomie a hotelnictví (NFHR a Horeka), čímž vznikla jedna z největších profesních organizací v ČR. Od svého vzniku AHR vždy na svých výročních konferencích uděluje Výroční ceny za jednotlivé kategorie (např. Hoteliér roku, Penzion roku, Mladý manažer roku apod.). Od roku 2010 bylo rozhodnuto udělovat další z výročních cen, Hotelová škola roku, a tím podpořit prestiž gastronomických a hotelových škol. Letos se vyhlašovala podruhé.
 
Hotelová škola Teplice je od 1. 9. 2011 součástí nově vzniklého subjektu Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice.