Hejtmanka slavnostně ocenila mladé olympioniky

Krajská delegace, kterou tvořilo celkem 334 mladých sportovců, reprezentovala Ústecký kraj na Hrách V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Ta se v červnu konala v Olomouckém kraji. Naši reprezentanti tam vybojovali 11 zlatých medailí, 12 stříbrných a 22 bronzových. Celkově skončil Ústecký kraj 7. Za dosažené výsledky všem poděkovala hejtmanka Jana Vaňhová.

„Vaše výkony, úspěchy, vytrvalost a disciplína si zaslouží náš obdiv a podporu. Věřím, že dosažené výsledky vás budou do budoucna motivovat, budete na sobě pracovat, abyste se neustále posouvali dopředu,“ řekla v úvodu slavnostního ceremoniálu hejtmanka. Všem medailistům předala poděkování a drobné dárky. Mladí sportovci bojovali v mnoha věkových kategoriích a disciplínách. Na medailové příčky dosáhli například v boxu, golfu, plavání, karate, ale i ve street dance a tenise. Děti se shodly na tom, že bez trenérů by takových výsledků nedosáhly. „Proto děkuji všem trenérům, kteří se mladým sportovcům věnují. Určitě je to stojí spoustu úsilí a trpělivosti, ale jistě to stojí za to,“ poděkovala Jana Vaňhová.

Ústecký kraj podporuje sportování dětí všech věkových kategorií v rámci svých dotačních programů a také prostřednictvím projektů. Například se jedná o Atletiku pro děti, která se zaměřuje na mateřské a základní školy a jejímž hlavním cílem je vytvořit u dětí již od útlého věku kladný vztah k pohybovým aktivitám.

Podrobné výsledky z Her V. letní olympiády dětí a mládeže ČR jsou k dispozici na webových stránkách http://www.olympic.cz/odm2011/.