Hejtmanka se setká se starosty

Pravidelná setkání hejtmanky Jany Vaňhové se starosty všech obcí Ústeckého kraje budou pokračovat i v letošním roce. První z nich určené pro starosty Děčínska a Litoměřicka proběhne ve středu 25. dubna od 10 hodin v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje. Jako vždy si starostové vybrali témata, která je nejvíce zajímají a o kterých chtějí diskutovat. Tentokrát to je zaměstnanost, bezpečnost, doprava a zdravotnictví. 

Proto se akce zúčastní také radní Martin Klika, který vede pracovní skupinu pro sociálně vyloučené lokality, zástupce krajského ředitelství Policie ČR, pozván byl také ředitel Úřadu práce. Kromě těchto hostů budou přítomni vedoucí odborů krajského úřadu, aby na místě zodpověděli případné dotazy starostů. Další setkání proběhnou v měsících květnu a červnu, a to konkrétně v úterý 22. května pro starosty Teplicka a Lounska a v úterý 19. června pro starosty Ústecka, Mostecka a Chomutovska.

Novinkou v letošním roce je soutěž určená pro střední školy vyučující řemeslné obory. Během každého dopoledne od 9 do 13 hodin se budou v předsálí prezentovat přihlášené školy, které co nejlépe a nejzajímavěji představí obor, který na nich lze studovat. Prezentace posoudí hodnotící komise, která po proběhnutí všech tří termínů ohodnotí nejlepší školy. Ty se mohou těšit na příspěvek na pomůcky.
 
Ve středu 25. dubna se představí Střední škola lodní dopravy a technických řemesel Děčín, Střední škola stavební Teplice, Střední škola stavební a technická Ústí nad Labem a Střední škola a Základní škola Trmice. Stánky škol jsou přístupné široké veřejnosti.