Hejtmanka Jana Vaňhová podává trestní oznámení na Leo Steinera

Hejtmanka Ústeckého kraje se zásadně ohrazuje proti lživým obviněním politického aktivisty Leo Steinera ze sdružení PROkraj, které pronesl ve středu 23. května 2012 v pořadu České televize Události. Proti vymyšlenému tvrzení o trojnásobném prodražení projekt „Rekonstrukce úseku I/7 - Louny – Ročov – hranice kraje, silnice II/229“ podává na Leo Steinera trestní oznámení. 

Na rekonstrukci této silnice proběhlo řádné výběrové řízení zcela v souladu s právními předpisy České republiky. Správnost a zákonnost tohoto výběrového řízení následně potvrdil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. 

Při profinancování tohoto projektu naopak Ústecký kraj ušetřil více než 500 tisíc Kč z vlastních prostředků. Řídící orgán ROP Severozápad původně navrhoval krácení dotace na tzv. dotační management, v rozporu se schválenou smlouvou na poskytnutí dotace. Řídící orgán ROP Severozápad uznal námitky kraje, které mu byly zaslány dne 27. února 2012. Ústecký kraj v žádném případě nenavrhoval dodatečné zvýšení částky dotačního managementu, což dokazuje i korespondence mezi Ústeckým krajem a Řídícím orgánem ROP Severozápad.
 
„V České republice zřejmě může každý neprávem, lživě a bez důkazů kohokoli obvinit. Stačí se přitom tvářit jako bojovník proti údajnému zneužívání evropských dotací. Manipulace s českou veřejností lživými obviněními pana Leo Steinera dosáhla svého vrcholu,“ uvedla Jana Vaňhová.