Hejtmanka Jana Vaňhová podává trestní oznámení na Leo Steinera

25. 05 2012 | Hejtmanka Ústeckého kraje se zásadně ohrazuje proti lživým obviněním politického aktivisty Leo Steinera ze sdružení PROkraj, které pronesl ve středu 23. května 2012 v pořadu České televize Události. Proti vymyšlenému tvrzení o trojnásobném prodražení projekt „Rekonstrukce úseku I/7 - Louny – Ročov – hranice kraje, silnice II/229“ podává na Leo Steinera trestní oznámení. 

Na rekonstrukci této silnice proběhlo řádné výběrové řízení zcela v souladu s právními předpisy České republiky. Správnost a zákonnost tohoto výběrového řízení následně potvrdil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. 

Při profinancování tohoto projektu naopak Ústecký kraj ušetřil více než 500 tisíc Kč z vlastních prostředků. Řídící orgán ROP Severozápad původně navrhoval krácení dotace na tzv. dotační management, v rozporu se schválenou smlouvou na poskytnutí dotace. Řídící orgán ROP Severozápad uznal námitky kraje, které mu byly zaslány dne 27. února 2012. Ústecký kraj v žádném případě nenavrhoval dodatečné zvýšení částky dotačního managementu, což dokazuje i korespondence mezi Ústeckým krajem a Řídícím orgánem ROP Severozápad.
 
„V České republice zřejmě může každý neprávem, lživě a bez důkazů kohokoli obvinit. Stačí se přitom tvářit jako bojovník proti údajnému zneužívání evropských dotací. Manipulace s českou veřejností lživými obviněními pana Leo Steinera dosáhla svého vrcholu,“ uvedla Jana Vaňhová.