Do srpna bude zavřená ulice Letní

Jablonec nad Nisou - Od čtvrtka 10. března se úplně uzavře ulice Letní v jablonecké části Kokonín. Důvodem uzavírky, která potrvá do konce července, je výstavba vodohospodářských sítí. Investorem stavby je společnost SVS, a.s.

Objízdná trasa povede přes obce Jistebsko, Krásnou a Dolní Černou Studnici, dále pak Jabloncem ulicemi 5.května, Pražská Podhorská. Osobní automobily budou moci využívat ulici Krkonošskou.

Stavba ovlivní také městskou hromadnou dopravu. „Linka 113 bude po dobu uzavírky Letní ulice jezdit ulicí Rychnovskou a otáčet se bude na okružní křižovatce Kokonín. Na zastávce Kokonín, pošta před touto křižovatkou ve směru z centra bude nástup i výstup cestujících,“ přibližuje ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar.

Linka č. 113 (Autobusové nádraží – Malé Vrkoslavice – Kokonín): ze zastávky Vrkoslavice, Janáčkova pokračuje trasa ulicemi Pražská a Rychnovská do zastávek Horní Kokonín a Kokonín, pošta, kde je pro část spojů konečná zastávka, nástup a výstup těchto spojů bude na zastávce Kokonín, pošta před okružní křižovatkou ve směru z centra města. Spoje pokračující do Kokonína, IMP a Rychnova jedou dále po své obvyklé trase. Linka vynechává zastávku Krkonošská a neobsluhuje zastávku Kokonín, pošta v Letní ulici.